Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

36 razy posłużyła się sfałszowanymi receptami

Data publikacji 25.08.2010

47-letnia Iwona R. została zatrzymana przez dzielnicowych z Bielan, po tym, jak chciała zrealizować sfałszowaną receptę. Kobieta wpadła, gdy pracownik apteki nabrał wątpliwości, co do autentyczności recepty. Aptekarka skontaktowała się z przychodnią, w której miała pracować pani doktor i ustaliła, że od dłuższego czasu nie pracuje tam ten lekarz. W sumie kobieta zrealizowała 36 recept, a 2 puste miała jeszcze w domu. Kobieta odpowie teraz za posłużenie się sfałszowanymi receptami.

47-letnia kobieta przyszła do apteki, aby zrealizować receptę, wystawioną na lek nasenny. Farmaceutka po otrzymaniu recepty zorientowała się, że na recepcie widnieje pieczątka pani doktor, która nie pracuje już w tej przychodni. Kobieta od razu skontaktowała się z przychodnią i upewniła się, że od wielu miesięcy pani doktor już tam nie pracuje. Pracownica apteki przejrzała więc wszystkie recepty z ostatnich dwóch lat i ujawniła 36 sztuk recept wystawionych na ten sam lek nasenny.

Pracownik apteki od razu powiadomił dzielnicowego. Iwona R została zatrzymana. Policjanci przedstawili jej zarzut posłużenia się sfałszowanymi receptami i posiadania dwóch czystych blankietów z pieczątkami. Kobieta przyznała się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddała karze.

dt, eb

 

 

Powrót na górę strony