Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zdążył spuścić wody

Data publikacji 23.08.2010

40,5 gramów kokainy, 0,5 grama amfetaminy, a do tego 20 tysięcy złotych zabezpieczyli policjanci wydziałów mienia i kryminalnego w mieszkaniu Mariusza Z. Mężczyzna ostrzeżony przez swoją partnerkę nie zdążył spuścić narkotyków w toalecie. Jak się okazało był na warunkowym zwolnieniu z więzienia. Teraz ponownie odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz udzielanie środków odurzających. Decyzją sądu trafił do aresztu na co najmniej 3 najbliższe miesiące. Jego przyjaciółka, Angelika Z. została objęta dozorem, za niestosowanie się do wyroku sądu i utrudnianie prowadzenia postępowania.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali do kontroli samochód, za kierownicą siedziała kobieta, która jak wykazała kontrola miała sądownie orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. W komendzie funkcjonariusze dokonali kilku sprawdzeń i ustaleń operacyjnych, które jednoznacznie wskazywały, że zatrzymana ma związek z mężczyzną znanym z przestępczości narkotykowej.

Funkcjonariusze podjęli decyzję o przeszukaniu ich wspólnego mieszkania. Kiedy dotarli na miejsce, Angelika Z. próbowała ratować swego przyjaciela krzycząc, że nadchodzi Policja. Na nic jednak zdały się te zabiegi. Kryminalni i policjanci wydziału mienia zadziałali błyskawicznie i natychmiast opanowali sytuację. Mariusz Z. nie zdążył spuścić narkotyków w toalecie. Worek z 40,5 gramów kokainy i działka 0,5 grama amfetaminy zostały zabezpieczone, a on sam zatrzymany. Był właśnie na warunkowym zwolnieniu z więzienia, gdzie odbywał karę za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Tym razem również usłyszał taki właśnie zarzut, dodatkowo odpowie za udzielenie 1,5 grama narkotyków. W sądzie podjęto decyzję o zastosowaniu wobec Mariusza Z. tymczasowego aresztu. Policjanci zabezpieczyli również 20 tysięcy złotych od podejrzanego.

Konkubina Mariusza Z. również usłyszała zarzuty, niestosowania się do wyroku sądu oraz utrudniania prowadzenia postępowania, za co została objęta policyjnym dozorem.

ea/jw

Powrót na górę strony