Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa złodziei kabli

Data publikacji 23.08.2010

Dwóch 25-latków i 24-latek najbliższe miesiące spędzą w areszcie. Mężczyźni zostali zatrzymani przez grodziskich policjantów na gorącym uczynku włamania do studzienki telekomunikacyjnej i kradzieży kabla. Funkcjonariusze udowodnili zatrzymanym również wcześniejsze tego typu przestępstwa. Członkom złodziejskiej grupy grozi teraz nawet po 10 lat więzienia.

Od kilku miesięcy grodziscy kryminalni prowadzili działania, które miały doprowadzić do zatrzymania złodziei kabli ze studzienek telekomunikacyjnych na terenie gminy Żabia Wola. Po wielu analizach policjanci określili czas ostatnich przestępstw oraz wytypowali samochód, którym mogą poruszać się sprawcy. Gdy tylko podobny pojazd pojawił się w nocy w Żelechowie, funkcjonariusze rozpoczęli obserwację. Po kilku minutach zauważyli mężczyznę wychodzącego z pobliskiej studzienki z brzeszczotem w ręku, a dalej dwóch innych ciągnących za sobą zwój kabla. Policjanci natychmiast przystąpili do działania.

Na widok policjantów złodzieje rozproszyli się i zaczęli uciekać w różnych kierunkach. Kilka minut później dwóch 25-latków trafiło do grodziskiej komendy. Następnego dnia dołączył do nich 24-letni wspólnik. Oprócz ostatniego nieudanego włamania, policjanci udowodnili zatrzymanym również wcześniejsze kradzieże kabli z pięciu innych studzienek telekomunikacyjnych. Właściciel odzyskanych przedmiotów określił ich wartość na około 30 tys. złotych.

Decyzją sądu trzej członkowie złodziejskiej grupy najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Za włamania i kradzieże kabli Paweł S., Adrian N. i Dariusz P. mogą trafić za kratki nawet na 10 lat.

 

ak, kz

 

Powrót na górę strony