Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacz uwięziony na dachu

Data publikacji 20.08.2010

26-letni Michał T. i 46-letni Adam J. włamali się do garażu. Skradli z niego narzędzia warte 11 tys. złotych. Mężczyźni mieli jednak pecha, bo jeden z nich utknął na dachu budynku i nie mógł z niego zejść. Policjanci z Ursusa zatrzymali złodziei. Sąd aresztował ich na trzy miesiące.

Jedna z mieszkanek dzielnicy zauważyła, że od jakiegoś czasu na dachu garażu przy ulicy Jagiełły siedzi mężczyzna i woła o pomoc. O swoich spostrzeżeniach powiadomiła policjantów z Ursusa. Na miejscu funkcjonariusze zastali 26-letniego Michała T., który zaklinował się i nie mógł zejść z dachu. Bardzo szybko ustalili również, że w garażu brakuje 2 wiertarek, 3 szlifierek, 2 młotów udarowych oraz spawarki. Policjanci uwolnili złodzieja. Zanim mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy medycznej.

Dalsze czynności prowadzone przez funkcjonariuszy wykazały, że Michał T. miał dwóch wspólników. Kilka minut później zatrzymano jednego z nich, 46-letniego Adama J. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem a sąd aresztował ich na trzy miesiące. Ustalenie i zatrzymanie ich wspólnika jest tylko kwestią czasu.

 

ak, ew

 

 

Powrót na górę strony