Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł z ,,podróbkami”

Data publikacji 19.08.2010

Towar o wartości rynkowej ponad 50 000 złotych zabezpieczyli piaseczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej podczas kontroli bazaru przy ulicy Szkolnej. 42-letni mężczyzna oferował do sprzedaży odzież damską i męską z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Piaseczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, tym razem kontrolowali stoiska na bazarze przy ulicy Szkolnej. Sprawdzali, czy oferowany przez sprzedających towar udostępniany jest klientom zgodnie z prawem. Funkcjonariusze nie musieli długo czekać na efekty swojej pracy. Ich uwagę zwróciły damskie, męskie koszule i spodnie wystawione w jednym ze stoisk.

Policjanci nabrali wątpliwości, co do pochodzenia ponad 100 sztuk różnych bluzek, koszul i spodni. Ich uwagę zwróciły przede wszystkim artykuły ze znakami towarowymi znanych światowych firm. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta na odzieży zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzaniu okazało się, że bluzki, koszule i spodnie mają zastrzeżone znaki towarowe. Wartość zabezpieczonego towaru szacuje się na ponad 50 000 złotych.

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5. Dalszym losie Dariusza G. zdecyduje sąd.

 

ak, hkk

 

Powrót na górę strony