Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi odzyskali skradzioną zagęszczarkę

Data publikacji 18.08.2010

Policjanci po śladach dotarli do miejsca, gdzie sprawca ukrył zagęszczarkę. Maszyna została skradziona z terenu placu budowy Mostu Północnego. Wózek i sprzęt przykryte były gałęziami. Paweł W. został zatrzymany przez bielańskich patrolowców. Mężczyźnie prawdopodobnie jeszcze dziś zostanie przedstawiony zarzut za kradzież z włamaniem. Za popełnienie takiego przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecyduje czy 42-latek najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Wczoraj przed południem oficer dyżurny bielańskiej komendy otrzymał informację, że z ogrodzonego parku maszyn, znajdującego się na terenie budowy Mostu Północnego została skradziona zagęszczarka. Właściciel wycenił sprzęt na 15 000 złotych. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce załogę policji.

Policjanci wraz z pracownikiem budowy udali się na poszukiwania maszyny. Po śladach wąskich opon doszli do miejsca, gdzie ukryta została zagęszczarka i wózek. Obie rzeczy przykryte były gałęziami. W pobliżu tego miejsca mundurowi zatrzymali mężczyznę.

Piotr W. trafił do policyjnego aresztu. Prawdopodobnie jeszcze dziś mężczyźnie zostaną przedstawione zarzuty za kradzież z włamaniem. Policjanci wystąpią z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ea/eb

Powrót na górę strony