Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch dealerów w jedno popołudnie

Data publikacji 18.08.2010

Jechał skuterem bez uprawnień, do tego szusował nim po chodniku oraz nie stosował się do znaków drogowych. Za te wszystkie wykroczenia kryminalni nałożyli mandat w wysokości 1000 złotych. To jednak nie wszystko, 39-letni Arkadiusz C. podobnie jak i jego znajomy 40-letni Dariusz J. trafili do policyjnego aresztu jako podejrzewani o handel środkami odurzającymi. W prokuraturze usłyszeli zarzuty. Dziś sąd zecduje o ich dalszym losie.

Kryminalni prowadzili czynności w terenie, które miały zaowocować zatrzymaniem dwóch mężczyzn podejrzewanych o handel środkami odurzającymi. Przeciwko nim toczy się już postępowanie w wydziale dochodzeniowo-śledczym, byli też wcześniej zatrzymywani za związek z przestępczością narkotykową.

Podczas podjętej obserwacji stróże prawa zwrócili uwagę na jadący skuter. Pojazd zamiast po jezdni szusował po chodniku, dodatkowo kierowca nie zastosował się do znaku zakazu wjazdu. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego. Okazał się nim nie kto inny, jak tylko sam 39-letni Arkadiusz C., jeden z dwóch poszukiwanych przez kryminalnych dealerów.

Podczas kontroli wyszło na jaw, że nie posiada on uprawnień do kierowania skuterem. Za wszystkie wykroczenia, których się dopuścił policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 1000 złotych. 39-latek został zatrzymany w związku z podejrzeniem handlu narkotykami. W trakcie prowadzonych przez kryminalnych czynności w okolicy pojawił się ford escort, którego kierowcą był drugi z interesujących policjantów mężczyzn, 40-letni Dariusz J. On również trafił do policyjnego aresztu.

W wydziale dochodzeniowo-śledczym funkcjonariusze zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił prokuratorowi przedstawić zatrzymanym zarzuty.handlu środkami odurzającymi. Dziś sąd rozpatrzy wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanych.
 

 

ak, jw

 

Powrót na górę strony