Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał ponad 3 promile, zabrał dzieci nad rzekę i uczył pływać

Data publikacji 16.08.2010

34-letni Dariusz G. mając ponad 3 promile alkoholu, postanowił uczyć pływać w rzece 3 i 5-letnich synów. Mężczyzna został zatrzymany, a dzieci znad wody odebrała matka. Za narażenie dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

W tym roku wielokrotnie przypominaliśmy o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Niestety o tych podstawowych zasadach w tym wypadku nie było mowy. Osoby wypoczywające w sobotę nad rzeką Świder w Otwocku , były świadkami niecodziennego zdarzenia.

Pewien mężczyzna nad rzekę przeszedł z dwójką małych dzieci. Już wtedy zwrócił na siebie uwagę innych wypoczywających, gdyż jego zachowanie wskazywało na stan nietrzeźwości. W pewnym momencie z piknikowego koszyka wyciągnął butelkę wódki, a po jej wypiciu rozpoczął w rzece kąpiel z dziećmi. Próbował nauczyć je pływać.

Gdy się przewrócił i znalazł się wraz z dzieckiem pod wodą, jeden z wypoczywających nad rzeka mężczyzn powiadomił otwockich policjantów. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce nie mieli żadnych wątpliwości. Mężczyzna sprawował opiekę nad 3 i 5-latkiem, mając ponad 3, 4 promila.

34-letni Dariusz G. został zatrzymany. Za narażenie dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo, grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/js

Powrót na górę strony