Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla „Kowala”, dozór dla Hani

Data publikacji 13.08.2010

28-letni Grzegorz K. i 32-letnia Hanna P. zostali zatrzymani przez kryminalnych z Wołomina. Mężczyzna posiadał przy sobie torebkę strunową z amfetaminą i rozprowadzał narkotyki. Kobieta zaś pomagała mu w tym procederze. Hanna P. usłyszała zarzuty pomocnictwa, natomiast Grzegorzowi K. przedstawiono zarzuty dotyczące posiadania narkotyków i udzielania innym osobom środków odurzających. 28-letni mężczyzna odbywa 3 miesięczny areszt tymczasowy. 32-letnia kobieta objęta została dozorem policyjnym. O wymiarze kary dla nich zdecyduje sąd.

Od jakiegoś czasu Grzegorz K. i Hanna P. byli w zainteresowaniu policjantów wydziału kryminalnego. Informacja, że te osoby zajmują się wprowadzaniem do obrotu środków odurzających potwierdziła się.

Policjanci zatrzymali do kontroli fiata uno, którym poruszała się para. Mundurowi podejrzewali, że posiadają oni przy sobie narkotyki. Mężczyzna miał przy sobie torebkę strunową z amfetaminą. Funkcjonariusze przeszukali dom i pomieszczenia gospodarcze  zatrzymanych osób. Ujawnili elektroniczną wagę do narkotyków oraz małe, pocięte kawałki folii aluminiowej, służące do pakowania porcji środków odurzających. W trakcie interwencji, na telefony komórkowe „Kowala” wydzwaniały osoby, które pytały o towar. Osoby te, rozpytane przez funkcjonariuszy, potwierdziły fakt, że kupowały heroinę od Grzegorza K. i Hanny P.

Po usłyszeniu zarzutów, 28-letni mężczyzna otrzymał środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztu tymczasowego, natomiast 32-letnia kobieta objęta została dozorem policyjnym.

ea/wz

Powrót na górę strony