Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował policjantów nożem

Data publikacji 12.08.2010

Policjanci z Pragi Północ zatrzymali mężczyznę, który podczas interwencji rzucił się na nich z nożem kuchennym. Na szczęście funkcjonariusz odskoczył w porę i zbił cios. Mężczyzna odpowie za czynną napaść na policjanta. Policjanci będą też wnioskowali o tymczasowe aresztowanie agresywnego mężczyzny.

Minionej nocy o 3.25 patrol północnopraskiej policji został wezwany na ul. Jagiellońską. Miała to być typowa interwencja domowa z powodu zakłócania ciszy nocnej. Mundurowi pojechali na miejsce. Po przyjeździe zobaczyli mężczyznę siedzącego na tarasie. Z mieszkania dochodziła głośna muzyka. Na widok policjantów mężczyzna poderwał się i ze słowami „ja was psy zaraz pozabijam” wbiegł do mieszkania. Policjanci weszli na taras. W tym momencie z mieszkania wybiegł mężczyzna i trzymając w ręku nóż zamierzył się na jednego z funkcjonariuszy, krzycząc „Zabiję Cię s…”.

Całe szczęście, że policjant zrobił unik i zbił cios, który był wymierzony w jego klatkę piersiową. Drugi z funkcjonariuszy na ten widok wyciągnął broń i krzyknął „Policja, rzuć nóż”. Po tych słowach zaatakowany wytrącił narzędzie z ręki agresora i obezwładnił mężczyznę. Następnie zakuł go w kajdanki. 56-letni Grzegorz G. został przewieziony do komendy przy ul. Jagiellońskiej. Tam został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Miał 0,42 promila. Dzisiaj prawdopodobnie zostaną mu przedstawione zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza Policji. Mundurowi będą wnioskowali też o tymczasowe aresztowanie sprawcy.

ea/ah

Powrót na górę strony