Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust schował się na strychu

Data publikacji 12.08.2010

Tomasz Ch. przygotował fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu, na podstawie którego próbowano wyłudzić 20.000 złotych kredytu w jednej z placówek bankowych na warszawskim Mokotowie. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą. 29-latek ukrył się przed funkcjonariuszami na strychu. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Do próby wyłudzenia kredytu doszło pod koniec lipca. Kiedy stróże prawa pojawili się w placówce bankowej Sebastian W. właśnie przyszedł odebrać pieniądze. Jak się potem okazało, posłużył się fałszywym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze ustalili również mężczyznę, który pomagał mu w oszustwie, przygotowując fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu. Kiedy przyjechali do miejsca zamieszkania Tomasza Ch., wszystko wskazywało na to że nie ma go w domu. Policjanci postanowili dokładnie sprawdzić pomieszczenia mieszkalne. Wówczas okazało się, że poszukiwany przez nich mężczyzna schował się na strychu, za kominem. 29-latek został zatrzymany i przewieziony do mokotowskiej komendy.

Mężczyzna usłyszał już zarzut za popełnione przestępstwo, za które grozi mu do 8 lat więzienia. Wczoraj został objęty policyjnym dozorem. Teraz policyjni specjaliści sprawdzają, czy Tomasz Ch. nie ma związku z innymi tego typu przestępstwami.

 

ak, mb

 

Powrót na górę strony