Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jak okazja uczyniła z nich złodziei

Data publikacji 09.08.2010

Są znani miejscowym policjantom i mają już na swoim koncie inne przestępstwa. Tym razem zostali zatrzymani przez policjantów z wydziału kryminalnego za kradzież aluminiowych drabin. Wobec 56-letniego Jan Ch. sąd zastosował już tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy, a jego 32-letni kompan Mariusz Cz. do czasu rozprawy otrzymał policyjny dozór.

Jak co dzień rano spotkali się pod sklepem, aby „zrobić piwko”, kiedy opróżniali kolejną butelkę zauważyli stojący nieopodal samochód. Na dachu volvo leżały 3 aluminiowe drabiny zabezpieczone jedynie gumowymi ściągaczami.

Mężczyźni postanowili wykorzystać nadarzającą się okazję. Niepostrzeżenie zdjęli z zaparkowanego przy ulicy Piłsudskiego pojazdu drabiny i przez nikogo nie niepokojeni ,uciekli z nimi do domu Mariusza Cz. Dwie mniejsze zamierzali sprzedać przypadkowemu nabywcy natomiast dłuższą z drabin od razu pocięli na kawałki i sprzedali w pobliskim punkcie skupu złomu. „Zarobione” w ten sposób pieniądze zamierzali przeznaczyć na alkohol.

Kiedy właściciel zauważył kradzież zgłosił sprawę na policję. Po dwutygodniowej wytężonej pracy operacyjnej policjanci z wydziału kryminalnego legionowskiej komendy ustalili i zatrzymali obu sprawców tego przestępstwa, odzyskując jednocześnie większość zrabowanego mienia wartego około 1000 złotych.

Sąd rejonowy w Legionowie zastosował wobec 56-letniego Jan Ch. tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy, a jego 32-letni kompan Mariusz Cz. do czasu rozprawy otrzymał policyjny dozór. Obu zatrzymanym za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/rsz

Powrót na górę strony