Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tanie, ale podrobione

Data publikacji 06.08.2010

Policjanci z Pruszkowa cyklicznie prowadzą działania wymierzone w osoby popełniające przestępstwa gospodarcze. Ich efekt to zabezpieczanie nielegalnego towaru na stoiskach centrów handlowych i zatrzymywanie osób podejrzewanych o handel nimi. Tym razem funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli w jednym ze sklepów na terenie Pruszkowa, odzież dziecięcą za około 65 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą sprawdzają każdą informację dotyczącą łamania prawa gospodarczego. Tak też było wczoraj, gdy z materiałów operacyjnych wynikało, że w jednym ze sklepów odzieżowych mieszczącego się na terenie powiatu pruszkowskiego, sprzedawane są dziecięce ubrania z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi znanej firmy.

W jednym z boksów funkcjonariusze zabezpieczyli 617 sztuk ubrań (459 bluzek z długim rękawem i 158 bluzek i koszulek z krótkim rękawem), które zostaną przekazane biegłym w celu określenia ich rzeczywistej wartości. Wstępnie zabezpieczony towar wyceniono na 65 tysięcy złotych.

Kiedy podejrzenia policjantów potwierdzi biegły oraz właściciel zastrzeżonego znaku, właścicielka boksu usłyszy zarzut wprowadzania do obrotu podrobionych rzeczy.
 

kp/io
 

Powrót na górę strony