Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prosiła o szklankę wody i okradała właścicieli

Data publikacji 05.08.2010

Dzielnicowy z Zalesia Górnego zatrzymał 61-letnią Ewę P. Kobieta jeździła rowerem w rejonach działek letniskowych i prosząc o szklankę wody okradała właścicieli domków. W ten sposób dokonała trzech kradzieży. Za kradzież grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Do dzielnicowego z posterunku w Zalesiu Górnym zaczęły docierać informacje o dokonywanych kradzieżach z domków letniskowych zlokalizowanych w pobliskiej okolicy. Funkcjonariusz nie czekając na złożenie zawiadomień od poszkodowanych, natychmiast zajął się sprawą. Zaczął dokładnie sprawdzać uzyskane informacje. Przeprowadzone rozmowy z mieszkańcami zaczęły powoli naprowadzać funkcjonariusza na trop złodziejki.

Zebrane materiały pozwoliły mu na dotarcie do osób poszkodowanych, które jeszcze nie zdążyły zgłosić kradzieży. Dzielnicowy dotarł do trzech osób, które padły ofiarą kradzieży dokonanych, jak się okazało, w ten sam sposób przez tą samą osobę. Wszyscy poszkodowani podali dzielnicowemu taki sam rysopis podejrzewanej kobiety. Wszyscy też zostali okradzieni w jednakowy sposób.

Według relacji poszkodowanych, przyjeżdżała do nich rowerem kobieta, raczej nie wzbudzająca podejrzeń i prosiła o szklankę wody. Gdy gospodarze wychodzili do kuchni po wodę, wtedy dokonywała kradzieży. Pod koniec lipca jednemu z poszkodowanych ukradła 400 zł, drugiemu 50 złotych i paczkę papierosów. Ostatniej kradzieży dokonała trzy dni temu. Ukradła wtedy cały portfel z pieniędzmi ok. 400 złotych i kartą bankomatową.

Po uzyskaniu tych informacji dzielnicowy zaczął typować osoby podejrzewane o dokonanie tych kradzieży. Wczoraj zatrzymał 61-letnią Ewę P., która odpowiadała rysopisowi podanemu przez poszkodowanych i którzy ją rozpoznali. Zatrzymana przyznała się do trzech kradzieży i wskazała miejsce gdzie wyrzuciła ostatnio ukradziony portfel. Odzyskany portfel niebawem wróci do właścicielki.

Policjanci sprawdzają teraz czy kobieta nie dokonywała w ten lub podobny sposób innych kradzieży. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Piaseczyńscy policjanci apelują do mieszkańców i osób wypoczywających na naszym terenie, by byli ostrożni i nie obdarzali zaufaniem obcych osób, wśród nich mogą być przestępcy. Sprawcy mogą wykorzystać naszą uczciwość i chęć pomocy, aby dokonać kradzieży czy oszustwa.

Pamiętaj! Bądź zawsze ostrożny i nie ulegaj presji czasu, ani też naciskom. W razie jakichkolwiek podejrzeń dzwoń 997 lub 112.

ea/hkk

Powrót na górę strony