Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Peleton nietrzeźwych rowerzystów

Data publikacji 05.08.2010

Policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii zatrzymali wczoraj trzech nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzista miał ponad 3,1 promila alkoholu w organizmie. Dwóch pijanych rowerzystów poruszało się ulicami Góry Kalwarii, a trzeci jechał ulicą Puławską w Baniosze. Grozi im kara pozbawienia wolności do roku.

Do zatrzymania dwóch pijanych rowerzystów doszło wczoraj w Górze Kalwarii. Kilka minut po 11.00 funkcjonariusze z miejscowego komisariatu na ulicy Staszica zauważyli, jadącego całą szerokością pasa jezdni, rowerzystę. Natychmiast zatrzymali go do kontroli. Jak się okazało, 63-letni Grzegorz K. był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,2 promila alkoholu w jego organizmie.

Trzy godziny później 55-letni Ireneusz W. jechał slalomem ulicą Puławską w Baniosze. Policjanci byli wręcz pewni, że rowerzysta jest pijany. Zareagowali błyskawicznie, aby uniemożliwić dalszą jazdę pijanemu rowerzyście. Wykanane badanie stanu trzeźwości 55-latka wykazało 3,1 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy rowerzysta został zatrzymany o 17.00 na ulicy Pijarskiej w Górze Kalwarii. 57-letni Marian B. miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Cała trójka niebawem trafi przed oblicze sądu. Grozi im kara pozbawienia wolności do roku.

Jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji jest alkohol. W ostatnim czasie odnotowaliśmy dużą liczbę zatrzymanych, nietrzeźwych kierowców i rowerzystów, jest to bardzo niepokojące zjawisko. Kierujący samochodami lub innymi pojazdami stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Piaseczyńscy policjanci apelują o ostrożną jazdę zgodnie z przepisami ruchu drogowego i pod żadnym warunkiem nie wsiadanie za kierownicę czy na rower po spożyciu alkoholu.

ea/hkk

Powrót na górę strony