Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zostawił ślady błota na schodach

Data publikacji 05.08.2010

Policjanci z Izabelina i Starych Babic zatrzymali Grzegorza G. i Artura K. Mężczyźni kilka minut wcześniej włamując się do jednego z domów usiłowali dokonać kradzieży. Mężczyzn zdradził ślad błota, jaki zostawili w domu podczas jego plądrowania. Jak ustalili detektywi z Izabelina, nie było to pierwsze przestępstwo, którego dopuścili się mężczyźni. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym dwóch zarzutów. Artur K. dopuścił się popełnienia przestępstw w warunkach recydywy. Wczoraj prokurator zastosował wobec mężczyzn dozór Policji.

Kilka minut po północy dyżurny komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów na terenie gminy Izabelin. Policyjne załogi ze Starych Babic i izabelińskiego komisariatu udały się natychmiast na miejsce zdarzenia. Kilka minut później funkcjonariusze zatrzymali Grzegorza G. oraz Artura K. Mężczyźni tłumaczyli, że znaleźli się tu przypadkiem, a taksówkarz celowo zawiózł ich do Izabelina pomimo, że poprosili o kurs na Targówek. Jednak ślad obuwia pozostawiony przez jednego z mężczyzn na miejscu przestępstwa, nie pozostawiał żadnych złudzeń.

Jak ustalili policjanci z Izabelina, to nie było pierwsze przestępstwo, którego dopuścili się mężczyźni. Detektywi zebrali materiał dowodowy umożliwiający przedstawienie Grzegorzowi G. i Arturowi K. dwóch zarzutów kradzieży z włamaniem. Jak ustalili policjanci Artur K. popełnił przestępstwa w warunkach recydywy.

Wczoraj prokurator zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

/ego/

 

Powrót na górę strony