Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabójczy alkohol

Data publikacji 04.08.2010

Kiedy do oficera dyżurnego komisariatu w Piastowie dotarła informacja o zwłokach nieznanego mężczyzny, leżących przy jednej z posesji w Piastowe, natychmiast wysłał na miejsce patrol mundurowych. Z informacji przekazanych od lekarza obecnej na miejscu karetki pogotowia wynikało, że śmierć mężczyzny mogła być wynikiem działania osób trzecich.

Jedna z obecnych na miejscu osób zgłaszających oświadczyła, że dnia poprzedniego wspólnie ze zmarłym mężczyzną spożywali alkohol nieznanego pochodzenia, który zakupili u jednej z mieszkanek Piastowa.

Do mieszkania kobiety natychmiast skierowano kolejnych funkcjonariuszy, którzy w toku przeszukiwania, zabezpieczyli 25 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia. Krystyna K. oświadczyła, że handluje alkoholem sama od pięciu lat i że jest to jej jedyne źródło utrzymania. Sprzedawany alkohol według kobiety był mieszanką spirytusu i wody oligoceńskiej. Rozcieńczony płyn 60-latka rozlewała do butelek i sprzedawała ludziom po 7 zł za pół litra.

60 letnia Krystyna K. została zatrzymana i przesłuchana. W najbliższym czasie najprawdopodobniej usłyszy zarzut sprzedaży alkoholu bez wymaganego zezwolenia. Po przeprowadzonej ekspertyzie zabezpieczonego płynu oraz po sekcji zwłok mężczyzny, prokurator zadecyduje o jej dalszym losie.

Dochodzeniowcy zajmujący się wyjaśnianiem sprawy ustalili dane zmarłego mężczyzny. Okazał się nim obywatel Ukrainy, od dwóch lat poszukiwany nakazem doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego przez KP w Piastowie.
 

kp/io
 

Powrót na górę strony