Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili za zwrócenie uwagi

Data publikacji 04.08.2010

Policjanci z Targówka zatrzymali mężczyznę podejrzanego o pobicie rowerzysty. Pokrzywdzony padł ofiarą 31-letniego napastnika, po tym jak zwrócił mu dwukrotnie uwagę, że nie powinien sikać w miejscu publicznym i siać zgorszenia swoim zachowaniem. Mundurowi wyjaśniają, jak doszło do zdarzenia.

W sobotę późnym wieczorem mieszkaniec Targówka wsiadł na rower, zabrał psa i pojechał w okolice Parku Bródnowskiego. Tam zauważył mężczyznę, który sikał, a przy tym zachowywał się obscenicznie. W związku z tym zwrócił mężczyźnie uwagę, że tak nie powinno się robić w miejscu publicznym, po czym odjechał kilka metrów. Po chwili podbiegł do niego upomniany mężczyzna, chwycił za kierownicę roweru i uderzył rowerzystę. Ten spadł z jednośladu na ziemię. Wtedy napastnik zaczął go kopać. Po chwili dołączył do niego drugi mężczyzna. Sprawcy zostawili pokrzywdzonego na ziemi i zbiegli.

Poszkodowany niezwłocznie powiadomił Policję. Mundurowi rozpoczęli poszukiwania sprawców. Jak się okazało, bezskuteczne. Pokrzywdzony zachował się bardzo przytomnie, bo zapamiętał numery rejestracyjne samochodu, do którego wsiadł jeden z napastników. Wczoraj policjanci namierzyli mężczyznę. 31-letni Sebastian B. został zatrzymany na pobliskiej budowie. Był nietrzeźwy – badanie alkomatem wykazało 1,4 promila alkoholu w organizmie. Dzisiaj mężczyzna będzie przesłuchiwany. Policjanci pracują też nad zatrzymaniem drugiego ze sprawców.

ea/ah

Powrót na górę strony