Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny paser zatrzymany

Data publikacji 04.08.2010

W drugiej połowie lipca opisywaliśmy sprawę kradzieży sprzętu komputerowego. Wówczas w ręce wolskich policjantów wpadło dwóch złodziei i dwóch paserów. Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali kolejną osobę, 26-letniego Michała S. Mężczyzna odpowie za paserstwo.

Przypomnijmy, pod koniec czerwca w komendzie na Woli przedstawiciel firmy kurierskiej złożył zawiadomienie o kradzieży sprzętu komputerowego, którego wartość wyceniono na 20 tysięcy złotych. Sprawa natychmiast została przekazana policjantom z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu. Z zebranych informacji wynikało, że w przestępstwo zamieszani są dwaj pracownicy.
Policjanci prowadzący sprawę szybko ustalili osoby, które zakupiły skradziony sprzęt. W ich mieszkaniu zabezpieczyli trzy laptopy i serwer. Resztę łupu funkcjonariusze odnaleźli w mieszkaniu mężczyzn podejrzanych o kradzież.

24-letni Michał K. i 28-letni Piotr G. usłyszeli zarzut kradzieży, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Taki sam wymiar kary może spotkać 30-letniego Andrzeja S. i 31-letniego Tomasza B., którzy odpowiedzą za paserstwo. Policjanci zabezpieczyli na poczet przyszłych kar 1000 złotych.

Wczoraj w ręce policjantów dw. z przestępczością przeciwko mieniu wpadł Michał S. Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa. Funkcjonariusze odzyskali skradziony sprzęt – laptop o wartości 2700 złotych. 26–latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/eg

Powrót na górę strony