Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował mając ponad 3 promile

Data publikacji 03.08.2010

Policjanci z Czosnowa zatrzymali kompletnie pijanego rowerzystę. 52-letni Franciszek W. podczas kontroli drogowej miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do roku.

Mundurowi zauważyli mężczyznę tuż przed 21:00, gdy jechał rowerem w Janówku. Zwrócili na niego uwagę, ponieważ jechał niemal całą szerokością drogi. Czosnowscy funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. Podczas legitymowania Franciszka W. funkcjonariusze wyczuli od niego silną woń alkoholu - mężczyzna ledwie trzymał się na nogach. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. W tym stanie o dalszej jeździe nie mogło być mowy.

Rowerzysta został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Mundurowi z komisariatu w Czosnowie dopełnili niezbędnych czynności i sporządzili dokumentację. 52–latek w najbliższym czasie zostanie przesłuchany i usłyszał zarzut kierowania pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

ea/ij

Powrót na górę strony