Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pogryzł strażniczki miejskie

Data publikacji 03.08.2010

Niebywałą agresywnością popisał się zatrzymany przez policjantów 23-letni Paweł W. Mężczyzna pogryzł dwie funkcjonariuszki straży miejskiej, które podjęły interwencję. Oprócz tego wyzywał kobiety i kopnięciami próbował zmusić je do zaniechania interwencji. Policjanci z Białołęki przedstawili mężczyźnie sześć zarzutów.

Strażniczki zostały wezwane na pętlę autobusową Nowodwory. Okazało się, że w autobusie 509 leży mężczyzna. Funkcjonariuszki pojechały na miejsce, jednak autobus już odjechał zgodnie z rozkładem jazdy. Strażniczki ruszyły więc trasą 509 i na jednym ze skrzyżowań Światowida/ Myśliborska zatrzymały się koło autobusu. Zapytały kierowcę o wspomnianego mężczyznę. Kierowca potwierdził i dodał, że pijany rozbiera się i zaczepia pasażerów.

Funkcjonariuszki podjęły interwencję. Weszły do autobusu i chciały, by niespokojny pasażer opuścił pojazd. Tutaj kobiety usłyszały kierowane w ich stronę wyzwiska. Mężczyzna stwierdził, że nie wysiądzie. Wywiązała się potyczka słowna, ale w końcu nietrzeźwy zaczął wysiadać. W tym momencie pchnął jedną z funkcjonariuszek. W tym momencie kobiety użyły chwytów obezwładniających. Mężczyzna walczył do upadłego, próbował kopać i bić pięściami strażniczki. Kobiety próbowały założyć pijanemu kajdanki. Ten zaczął krzyczeć, że jest chory na HIV i pogryzie funkcjonariuszki. Tak też zrobił – dwie z nich ugryzł w przedramiona.

Na pomoc funkcjonariuszkom ruszył patrol Policji z Białołęki. 23-letni Paweł W. trafił do izby wytrzeźwień, a strażniczki do szpitala. Na szczęście okazało się, że mężczyzna kłamał a propos nosicielstwa. Tę noc spędził w izbie wytrzeźwień. Dzisiaj policjanci z Białołęki przedstawili mu sześć zarzutów, w tym znieważenia funkcjonariuszy, naruszenia nietykalności cielesnej i zmuszania do zaniechania czynności prawnej. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

ego, ah
 

Powrót na górę strony