Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Twierdził, że ukradł bo musiał kupić narkotyki

Data publikacji 03.08.2010

Wołomińscy policjanci zatrzymali 32-letniego Marka M. , który ukradł portfel wraz z pieniędzmi. Młody mężczyzna tłumaczył się tym, że od 9 lat jest czynnym narkomanem i potrzebował tych pieniędzy na następną działkę. Za kradzież grozi mu od 3 miesiecy do 5 lat pozbawienia wolności. 32-letni Marek M. był już wcześniej notowany przez policjantów. O wymiarze kary dla młodego recydywisty zdecyduje sąd.

Marek M. chciał wykorzystać duże natężenie ruchu na miejscowym bazarze w sobotnie przedpołudnie. Wszystkim nam znane powiedzenie, że okazja czyni złodzieja, do tej sytuacji doskonale pasuje. Młody mężczyzna, gdy zauważył, że na jednym ze stoisk nie ma właściciela, zadziałał impulsywnie. 32-latek natychmiast ukradł portfel i mogłoby się wydawać, że umknie niepostrzeżenie. Nie przewidział jednak, że właściciel stoiska zauważył kradzież i bardzo szybko zareagował. Chciał uniemożliwić złodziejowi ucieczkę. Przypadkowi przechodnie pośpieszyli z pomocą. Jednak mężczyźnie udało się uciec. Pozostawił jednak po sobie bardzo wyraźny ślad. Podczas ucieczki zgubił telefon komórkowy wraz ze słuchawkami.

Wołomińscy policjanci bardzo szybko dotarli do złodzieja, który przyznał się do popełnionej kradzieży. Za to przestępstwo grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. O wymiarze kary zdecyduje sąd.


ego, wz
 

Powrót na górę strony