Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tanie, ale podrobione

Data publikacji 03.08.2010

Buty sportowe różnych znanych firm oferował na swoim stoisku obywatel Wietnamu w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli towar o wartości ponad 1600 zł, który w całości okazał się podrobiony i bezprawnie opatrzony zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Policjanci zajmujący się przestępstwami gospodarczymi przeprowadzili kontrolę stoisk w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Uwagę policjantów zwróciły przede wszystkim artykuły ze znakami towarowymi znanych światowych firm. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że sprzedawane przez obywatela Wietnamu artykuły mają zastrzeżone znaki towarowe. Oferowane do sprzedaży obuwie sportowe było opatrzone zastrzeżonymi znakami towarowymi, a nie miały nic wspólnego z oryginałami.

Policjanci zabezpieczyli obuwie o wartości ponad 1600 złotych. Zabezpieczony towar nie trafi do klientów, a jego właściciel poniesie odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

ea/hkk

Powrót na górę strony