Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi w „Trzeźwy poranek”

Data publikacji 03.08.2010

Wśród 451 skontrolowanych przez policjantów 3 kierowców było nietrzeźwych. Mieli od 0,2 do 1,3 promila alkoholu we krwi. Poranne działania pn. "Trzeźwy poranek” tym razembyły prowadzone na ul. Korkowej, Pułkowej i Wale Miedzeszyńskim.

Dzisiaj od wczesnych godzin porannych policjanci wydziału ruchu drogowego KSP przeprowadzili kontrolę w ramach akcji „Trzeźwy poranek”. Patrole pojawiły się na ulicach Korkowej, Pułkowej oraz Wale Miedzeszyńskim. Na ul. Korkowej w ręce Policji wpadło dwóch pijanych kierowców. Kierowca volvo 50-letni Szczepan K. miał 1,3 promila, a kierujący  60-letni Piotr M. – 0,2 promila alkoholu we krwi. Z kolei zatrzymany na ul. Pułkowej 33-letni kierowca forda miał 0,24 promila.

Wszystkim kierowcom zatrzymano prawa jazdy. Za jazdę po alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że celem trwającej od wielu miesięcy akcji „Trzeźwy poranek” jest wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu. Stołeczni policjanci w wybranych dniach tygodnia, we wczesnych godzinach rannych, podczas oczekiwania na zmianę świateł, przeprowadzają w Warszawie zmasowane kontrole trzeźwości kierowców.

ea

 

Powrót na górę strony