Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana fałszywa administratorka

Data publikacji 02.08.2010

Mokotowscy policjanci zatrzymali 32-latkę, która podając się za pracownicę administracji, weszła do mieszkania i okradła jego właścicielkę. Kobieta również miała przy sobie narkotyki. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności. Apelujemy do wszystkich osób, które padły ofiarą podobnego przestępstwa o zgłaszanie się do mokotowskiej komendy.

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu ustalili, że kobieta podając się za pracownicę administracji, weszła do mieszkania pod pretekstem kontroli wody. Kiedy rzekoma administratorka wykonywała swoje obowiązki, w tym czasie jej wspólniczka plądrowała pomieszczenia w poszukiwaniu cennych przedmiotów i pieniędzy. W pewnym momencie właścicielka mieszkania zorientowała się, że ma do czynienia z oszustkami i postanowiła wezwać Policję. Kiedy kobiety wyszły na klatkę schodową, próbowała przeszkodzić im w ucieczce. Doszło wówczas do szarpaniny i jedna z nich zaatakowała starszą panią. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze, którzy zatrzymali fałszywą administratorkę. Okazało się, że kobiety ukradły z mieszkania pieniądze oraz biżuterię. Ponadto policjanci znaleźli w torebce 32-latki heroinę.

Kobieta usłyszała już zarzut kradzieży rozbójniczej oraz posiadania środków odurzających. Za popełnione przestępstwa grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności. Została tymczasowo aresztowana przez sąd. Policjanci poszukują teraz jej wspólniczek.

Po raz kolejny apelujemy do Państwa o rozwagę. Pamiętajcie o OGRANICZONYM ZAUFANIU do obcych. Nie wpuszczajcie ich do mieszkań i nie afiszujcie się z posiadanym majątkiem. Każdy, kto zetknie się z opisanym sposobem działania przestępców powinien natychmiast skontaktować się z Komendą Rejonową Policji Warszawa II pod numerami telefonów 22 603-11-56 i 22 603-11-55 lub z najbliższą jednostką Policji pod numerem 997 lub 112.

kp/mb
 

Powrót na górę strony