Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Awantura z dwoma nożami

Data publikacji 02.08.2010

Groził swojej dziewczynie nożem. Jego kolega na widok policjantów przyłożył drugi nóż do gardła kompana od kieliszka. Jak tłumaczył, chciał sprawdzić, co się będzie działo i jak zareagują funkcjonariusze. Policjanci z Pragi Północ przez kilkadziesiąt minut negocjowali z jednym z mężczyzn, by odłożył nóż i nie zrobił krzywdy kobiecie. Obaj zostali zatrzymali. Dzisiaj przedstawiono im zarzuty zmuszania funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności prawnej. Dodatkowo damski bokser odpowie za znęcanie się nad przyjaciółką.

To miała być typowa interwencja. Patrol z Pragi Północ uzyskał informację, że w jednym mieszkań na Stalowej przebywa poszukiwany Kamil K. Policjanci pojechali na miejsce. Pierwsze zaskoczenie miało miejsce przy drzwiach. Były otwarte. Mundurowi weszli ostrożnie do środka. W dużym pokoju na podłodze siedział 22-letni Kamil K. Mężczyzna trzymał w ręce nóż, który przystawiał do gardła młodej kobiecie. Przyglądało się temu dwóch mężczyzn, siedzących na kanapie. Nie powiedzieli ani słowa. Jeden z mundurowych wezwał Kamila K. do odrzucenia noża.

Mężczyzna zaczął jednak krzyczeć, że się nie podda i zabije przyjaciółkę. Kobieta płakała i błagała funkcjonariuszy o pomoc. Policjanci ze względu na zagrożenie dla zdrowia dziewczyny zaczęli prosić, by mężczyzna uspokoił się. Próbowali pertraktować. Jednak każde słowo kończyło się wybuchem agresji ze strony Kamila K., który mocniej dociskał nóź i krzyczał, że ją zarżnie. Mundurowi poprosili o wsparcie. Po kilku minutach pojawiły się kolejne dwie załogi Policji. W tym czasie Kamil K. krzyknął do policjanta, by stanął w drzwiach, tak by mógł go widzieć. Zagroził przy tym, że jeśli nie spełni żądania to zabije kobietę. Policjant spełnił żądanie i w tym momencie zobaczył jak jeden z mężczyzn siedzących do tej pory na kanapie trzyma nóż przy szyi swojego kompana. Policjanci wezwali mężczyznę do odrzucenia noża. Ten natychmiast spełnił żądanie. Podbiegł też do Kamila K., który zaciskał nóż na szyi dziewczyny tak, że ta próbowała rękoma odciągnąć ostrze. Mężczyzna zabrał nóż koledze i ruszył z nim w kierunku policjantów. Po chwili obaj zostali obezwładnieni.

Mężczyźni byli pod widocznym wpływem alkoholu. Byli bardzo agresywni. Po skuciu kajdankami zostali przewiezieni do KRP VI. Tam poddano ich badaniu na zawartość alkoholu. Kamil K. miał 3,6 promila w organizmie. Jego kompan 37- letni Robert M. – 4 promile. Wystraszona kobieta złożyła zeznania i opowiedziała, jak konkubent znęca się nad nią od dłuższego czasu.

Kamilowi K. został przedstawiony zarzut znęcania się nad przyjaciółką i zmuszania funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze roku i czterech miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, dozorowi kuratora i pokryciu kosztów sądowych. Jego kolega Robert M. odpowie również za zmuszanie funkcjonariuszy. Karą dla niego będzie rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, dozór kuratora i pokrycie kosztów sądowych.

ea/ah

Powrót na górę strony