Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czujni policjanci z metra

Data publikacji 02.08.2010

Miniony weekend, to jeden z wielu podczas których policjanci z metra bacznie obserwowali to, co się dzieje w podziemnej kolejce. Funkcjonariusze zatrzymali 5 osób, w tym mężczyznę poszukiwanego listem gończym, 2 osoby z nakazem doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego, oraz dwóch posiadających tabletki clonazepamum. Ponadto ujawnili poszukiwanych w celu ustalenia miejsca pobytu oraz skierowali do sądu dwa wnioski o ukaranie.

W piątkowe popołudnie, na stacji metra „Centrum”, w ręce policjantów wpadł Artur S., który był poszukiwany od kwietnia tego roku na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Legionowie. Miejscem jego pobytu zainteresowana też była Prokuratura Rejonowa oraz Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Południe.

Zaledwie dwie godziny później na stacji „Ratusz-Arsenał” został zatrzymany Edward K. 56-latka od maja tego roku poszukiwał Sąd Rejonowy w Toruniu, na podstawie nakazu doprowadzenia do najbliższego aresztu lub zakładu karnego.

Następna godzina przyniosła kolejny sukces. Na stacji „Centrum” w ręce policjantów wpadł poszukiwany na podstawie nakazu Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa. Michał P. przed organami ścigania ukrywał się zaledwie tydzień.

Ponadto w miniony piątek policjanci z metra skierowali do sądu 2 wnioski o ukaranie Filipa B. za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym oraz przeciwko Januszowi K. za grę na instrumencie, pomimo zakazu obowiązującego na terenie podziemnej kolejki.

Niedzielne zatrzymania dotyczyły mężczyzn, przy których znaleziono tabletki clonazepamum. Posiadanie tych środków jest zabronione przez ustawę. Pierwszy z nich, 29-letni Marek P. wpadł w ręce policji na stacji „Centrum” około 14-tej. Dwie godziny później funkcjonariusze zatrzymali 27-letniego Łukasza O. Policjanci z dochodzeniówki wyjaśnią okoliczności nabycia przez mężczyzn środków odurzających. Obydwaj odpowiedzą przed sądem za ich posiadanie. Grozi im za to do trzech lat pozbawienia wolności.
 

kp/mc/ah
 

Powrót na górę strony