Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za pobicie

Data publikacji 31.07.2010

Policjanci z Łomianek zatrzymali Mateusza B. i Bartosza P. 17-latkowie wspólnie ze swoimi kolegami najpierw pobili mężczyznę atakując go kijami, a kilka minut później uszkodzili samochód, w którym znajdowały się cztery osoby. Gdy pokrzywdzeni uciekli z auta, sprawcy wsiedli w ich samochód i rozpoczęli ich poszukiwania. Młodzi mężczyźni powrócili na miejsce i pozostawiając uszkodzony samochód, wybili w nim szyby. Sprawcy używając noża, zaatakowali również właściciela pojazdu. Pokrzywdzony broniąc się przed atakiem został ranny w dłoń. 17-latkowie usłyszeli już zarzuty, a sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

Gdy tylko policjanci z Łomianek otrzymali zgłoszenie o pobiciu dwóch mężczyzn i uszkodzeniu samochodu, od raz podjęli czynności zmierzające do ujawnienia i zatrzymania sprawców. Niedługo potem w ich ręce wpadł Mateusz B. i Bartosz P. Jak ustalili policjanci 17-latkowie wspólnie ze swoimi kolegami w nocy pobili mężczyznę, atakując go kijami. Kilka minut później podeszli do zaparkowanego nieopodal samochodu, w którym siedziały cztery osoby. Gdy sprawcy przenieśli swoją agresję na pojazd, znajdujące się w nim osoby oddaliły się. Mężczyźni wsiedli do pozostawionego samochodu i rozpoczęli poszukiwania pokrzywdzonych. Po zakończonej przejażdżce, zostawili uszkodzony samochód, w którym wybili wszystkie szyby. Gdy sprawcy zauważyli właściciela pojazdu, zaatakowali go. Mieli nóż. Mężczyzna broniąc się i osłaniając przed atakiem został zraniony w dłoń.

Zebrany przez detektywów z Łomianek materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie 17-latkom zarzutu pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia, uszkodzenia mienia oraz krótkotrwałego użycia pojazdu. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania pozostałych sprawców. Sąd zastosował wobec Mateusza B. i Bartosza P. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

/ego/
 

Powrót na górę strony