Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zostawiaj cennych rzeczy w samochodzie

Data publikacji 30.07.2010

28-letni Krzysztof J. na jednym z parkingów osiedlowych włamał się do zaparkowanego tam samochodu. Skradł z niego telefon komórkowy. Został zatrzymany na gorącym uczynku przez mężczyznę, który był świadkiem zdarzenia i przekazany Policji. Funkcjonariusze apelują do właścicieli aut, aby nie zostawiali w nich cennych rzeczy.

Telefon, który został skradziony z samochodu zaparkowanego na jednym z osiedli na Pradze Południ trafił już do właściciela. Sprawę udało się szybko rozwiązać dzięki odważnej postawie obywatelskiej mężczyzny, który na gorącym uczynku zatrzymał sprawcę włamania. 28-letni Krzysztof J. trafił w ręce południowopraskich policjantów. Teraz odpowie za swój czyn. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Policjanci apelują do właścicieli aut, aby pamiętali o przestrzeganiu kilku podstawowych zasad, m.in. nie zostawiali w samochodzie na widocznym miejscu wartościowych przedmiotów (laptopy, nawigacje satelitarne, telefony).

Opuszczając samochód kierowca powinien zabrać ze sobą kluczyki oraz dokumenty pojazdu. Należy zawsze zamykać szyby i włączać system alarmowy. Na postoju starać się wybrać miejsca zaludnione i dobrze oświetlone, złodziej czeka na każdą okazję.

Pamiętajmy, że właściwe zabezpieczenie naszego mienia uchroni nas przed przykrymi następstwami kradzieży.

ea

 

Powrót na górę strony