Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Amunicja odnaleziona przy torach

Data publikacji 31.07.2010

Prawie 1500 sztuk amunicji karabinowej 7,62 mm, dwa pociski artyleryjskie, 10 pocisków moździerzowych i granaty ręczne zabezpieczyli policjanci z Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw. Prawdopodobnie pochodzący z czasów drugiej wojny światowej arsenał został przekazany żołnierzom z jednostki saperskiej. Niebezpieczne znalezisko zostanie teraz zniszczone na poligonie.

Pomimo tego, że minęło już ponad pół wieku od zakończenia wojny, w lasach nadal znajduje się broń i amunicję. Stołeczni policjanci otrzymali informację, że nieopodal torów kolejowych w Wesołej może znajdować się amunicja pochodząca prawdopodobnie z okresu drugiej wojny światowej. Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do działania. Gdy dojechali na miejsce rozpoczęli przeczesywanie terenu. W wyniku swoich działań ujawnili prawie 1500 sztuk amunicji karabinowej kalibru 7,62 mm, dwa pociski artyleryjskie kal. 100mm, 10 pocisków moździerzowych i granaty ręczne.

Zabezpieczona amunicja została przekazana jednostce saperskiej i zostanie teraz zniszczona na poligonie.

PRZYPOMIAMY: Jeśli zauważysz rzeczy, które swoim wyglądem przypominają broń lub amunicję, nie dotykaj takich przedmiotów, nie przenoś ich ani nie demontuj. Niewłaściwe obchodzenie się z materiałami niebezpiecznymi może zakończyć się wypadkiem, a nawet utratą życia. Dlatego w każdym takim przypadku należy niezwłocznie powiadomić Policję.
rm
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3 MB)

Powrót na górę strony