Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ucieczka mu nie pomogła

Data publikacji 20.07.2010

Obywatel Nigerii na widok zbliżających się do niego policjantów porzucił czarne worki, które właśnie pakował do samochodu i zaczął uciekać. Funkcjonariusze zatrzymali 26-latka i zabezpieczyli 203 pary butów z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Mężczyzna odpowie również za próbę wręczenia łapówki.

Policjanci wydziału patrolowo-interwencyjnego pełnili służbę w okolicy praskiego bazaru. W pewnym momencie zauważyli młodego człowieka, który w popłochu pakuje do bagażnika samochodu czarne worki. Wystawały z nich sportowe buty, najprawdopodobniej z nielegalnie umieszczonymi znakami towarowymi znanych firm światowych.

Kiedy mężczyzna zorientował się, że policjanci zmierzają w jego stronę, porzucił wszystko i zaczął uciekać. Został zatrzymany po 200 metrach. Nie chciał wykonywać poleceń funkcjonariuszy, a chwilę później obiecywał im „dużo pieniędzy” w zamian za odstąpienie od dalszych czynności i wypuszczenie go.

Jak się okazało, 26-letni obywatel Nigerii miał w bagażniku samochodu 203 pary sportowych butów. Wszystkie opatrzone były zastrzeżonymi znakami towarowymi renomowanych firm światowych. Żadne jednak nie były oryginalne.

26-latek trafił do policyjnej celi, a jego towar został zabezpieczony. Dziś policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą doprowadzą zatrzymanego do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Odpowie za wprowadzanie do obrotu obuwia z zastrzeżonymi znakami towarowymi oraz łapówkę.
 

ps

Powrót na górę strony