Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili i okradli „sponsora”

Data publikacji 09.07.2010

Zarzut rozboju usłyszą dwaj mężczyźni, którzy wczoraj na ulicy Przemysłowej w Legionowie przy użyciu siły zabrali 59-latkowi 3000 złotych. Wcześniej sprawcy wraz z poszkodowanym spożywali alkohol w pobliskim parku. 23-letniemu Krzysztofowi R. i 27-letniemu Piotrowi D. za popełnione przestępstwo grozi do 12 lat więzienia.

59-latek swoich oprawców spotkał rano w parku przy ulicy Handlowej w Legionowie. Mężczyzna zaproponował, że postawi im kilka butelek alkoholu. Piwo i wino zakupił w pobliskim sklepie. Napastnicy oraz kilku innych obecnych tam mężczyzn widzieli, jak 59-latek wyjmuje z kieszeni spodni garść pieniędzy, aby zapłacić nimi za zakupiony towar.
Po kilku godzinach wspólnego biesiadowania na ławce poszkodowany pożegnał się z towarzystwem. Twierdził, że musi załatwić jeszcze parę spraw na mieście i oddalił się w kierunku wiaduktu przy ulicy Przemysłowej. Nagle podbiegło do niego z tyłu dwóch mężczyzn, wykręcili mu ręce, zaczęli kopać i bić pięściami po całym ciele. Napastnicy wyjęli z kieszeni 59-latka sumę około 3000 złotych, telefon komórkowy i uciekli.

Pobity i okradziony mężczyzna z budki telefonicznej zadzwonił do oficera dyżurnego policji i opowiedział mu o całym zajściu. Na podstawie informacji przekazanych przez pokrzywdzonego oraz rysopisie sprawców, funkcjonariusze z wydziału kryminalnego już kilka godzin po zaistniałym przestępstwie zatrzymali obu sprawców. 23-letni Krzysztof R. i 27-letni Piotr D. odpowiedzą teraz za rozbój, grozi im za to do 12 lat pozbawienia wolności.

ps/rsz

Powrót na górę strony