Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odnalezione 16-letnie uciekinierki z domu

Data publikacji 07.07.2010

Funkcjonariusze z Marek zatrzymali dwie 16-latki. Jak ustalili policjanci dziewczyny były poszukiwane przez policję z warszawskiej Pragi, jako zaginione. Zaraz po ukończeniu szkoły uciekły ze swoich miejsc zamieszkania. Nieletnie z komisariatu już odebrali rodzice.

Funkcjonariusze z komisariatu w Markach wczoraj otrzymali informację od swoich kolegów z warszawskiej Pragi o dwóch 16-letnich dziewczynach, które pod koniec czerwca opuściły swoje miejsca zamieszkania. Fakt ucieczki dwóch nieletnich został zgłoszony policjantom przez ich rodziców. Zebrane informacje pozwoliły funkcjonariuszom na ustalenie, że dziewczyny mogą przebywać na terenie Marek.

Policjanci posiadając szczątkowe informacje zawierające jedynie ulice, przy których mogą przebywać 16-latki rozpoczęli poszukiwania. W trakcie ich trwania do dyżurnego komisariatu w Markach zadzwonił ojciec jednej z poszukiwanych dziewczyn, twierdząc, że widział swoją córkę. Mundurowi natychmiast udali się pod wskazany adres. Na miejscu zastali dwie młode kobiety oraz mężczyznę, którym okazał się być rodzicem jednej z nich. Sprawdzenia w policyjnym systemie potwierdziły, że dziewczyny to poszukiwane przez warszawskich policjantów 16-latki.

Podczas rozpytania dziewczyny oświadczyły, że od chwili ucieczki z domu przebywały na terenie Marek, spały w namiocie przywiezionym im przez koleżankę. Teraz obie zostały przekazane pod opiekę rodzicom. Nieodpowiedzialnymi 16-latkami zajmą się również funkcjonariusze z warszawskiej Pragi. Niewykluczone, że wobec nieletnich zostanie sporządzony i przesłany do sądu rodzinnego wniosek z demoralizacji.

dt, ts
 

 

Powrót na górę strony