Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze samochodowi w rękach wolskich policjantów

Data publikacji 07.07.2010

26-latek i 19-latek po wybiciu szyby w samochodzie, zabrali z niego nawigację, odtwarzacz DVD, kask, rękawiczki motocyklowe, pilot do radia oraz środki czystości. Tuż po włamaniu zostali zatrzymani przez policjantów z wydziału patrolowo-interwencyjnego. Dziś sprawą zajmą się policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu.

Po 23:00 do dyżurnego miasta zadzwoniła anonimowa osoba. Z jej relacji wynikało, że przy ul. Norwida dwóch mężczyzn włamuje się do samochodu. Pod wskazany adres natychmiast wysłano wolskie załogi wywiadowcze i patrolowe. Nieopodal miejsca zdarzenia funkcjonariusze zatrzymali 26-letniego Adama Ł. Mężczyzna miał przy sobie plecak, a w nim przedmioty skradzione przed momentem z auta (nawigację z uchwytem, pilot do radia samochodowego i środki czystości).

Policjanci szybko ustalili miejsce, w którym ukrył się drugi ze sprawców - 19-letni Michał M. Mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu przez załogę, która kilka dni wcześniej zatrzymała go za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze odzyskali pozostałe skradzione przedmioty (odtwarzacz DVD, kask i rękawiczki motocyklowe). Mężczyźni ukryli łup w pobliżu samochodu. Wszystkie rzeczy zostały zabezpieczone przez techników kryminalistyki.

19-letni Michał M. noc spędził w policyjnym areszcie, natomiast 26-letni Adam Ł. w ośrodku dla osób nietrzeźwych. W organizmie miał prawie 2 promile alkoholu. Z kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

dt, eg
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.97 MB)

Powrót na górę strony