Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy z przemytu nie trafią na rynek

Data publikacji 07.07.2010

Ponad 600 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci z Piaseczna. Specjaliści zwalczający przestępczość gospodarczą i policjanci wydziału kryminalnego namierzyli handlarzy na targowisku w Górze Kalwarii. Mężczyźni oferowali swoim klientom produkty pochodzące z przemytu. Rynkowa wartość zabezpieczonego towaru wynosi blisko 5000 złotych.

Wszystko działo się dziś rano. Policjanci przeprowadzili kontrolę w wytypowanych miejscach na terenie Góry Kalwarii. Przedmiotem działania funkcjonariuszy było zatrzymanie osób handlującymi towarami pochodzącymi z przemytu.

Już po chwili działania policjantów przyniosły efekt. Na bazarku zatrzymany został 53-letni Mieczysław W., i 29-letni obywatel Armenii. Mężczyźni oferowali do sprzedaży papierosy różnych marek, które nie posiadały polskich znaków akcyzy. Podobny asortyment policjanci znaleźli w bagażniku pojazdu, który należał do 29-latka.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy, gdzie z ich udziałem przeprowadzono dalsze czynności procesowe. Łączna wartość rynkowa zabezpieczonego towaru wyniosła blisko 5000 złotych.

dt, mp
 

 

Powrót na górę strony