Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje utknęli na dachu

Data publikacji 01.07.2010

Patryk S. oraz Janusz Ch. wdrapali się na dach budynku, ponieważ jego miedziane elementy miały być dla nich łatwym łupem. Mężczyźni zostali zatrzymani przez mokotowskich policjantów. Z pomocą interweniującym mundurowym przybyli strażacy, ponieważ 20-latek oraz jego 19-letni kolega utknęli na dachu. Złodzieje trafili prosto do policyjnego aresztu.

Kiedy mokotowscy funkcjonariusze przyjechali na ulicę Morskie Oko, okazało się, że na dachu jednego z budynków siedzi dwóch mężczyzn. O zdarzeniu poinformował mundurowych pracownik ochrony, którego zaniepokoiły dziwne odgłosy dochodzące z góry. Zagadką dla wszystkich pozostawało jednak to, w jaki sposób osoby te dostały się na dach. Na miejsce zostali wezwani funkcjonariusze Straży Pożarnej. Kiedy policjanci wjechali na górę, szybko wyszło na jaw, w jakim celu 20-letni Patryk S. oraz 19-letni Janusz Ch. wdrapali się na budynek. Policjanci znaleźli przy nich oderwany płat miedzianej blachy oraz kilka metrów kabla. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Wczoraj sprawą zatrzymanych zajęli się specjaliści zwalczający przestępczość przeciwko mieniu. Patryk S. oraz Janusz Ch. usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży. Grozi im do 5 lat więzienia.

ea/mb

Powrót na górę strony