Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

25 tysięcy zostało w banku

Data publikacji 30.06.2010

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Ochoty zatrzymali 25-letnią Ewę K. oraz jej koleżankę 21-letnią Ewelinę W. Kobiety w jednym z banków na terenie dzielnicy próbowały wyłudzić kredyt w wysokości 25 tysięcy złotych. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Ochoty zwalczający przestępczość gospodarczą realizując czynności operacyjne uzyskali informację o próbie wyłudzenia kredytu w jednym z banków na terenie dzielnicy. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że ubiegająca się o kredyt w wysokości 25 tys. złotych, 25-latka przedstawiła w banku sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach.

Kiedy Ewa K. przyszła do placówki, aby sfinalizować transakcję, została zatrzymana. Policjanci ustalili również, że w przestępczy proceder zamieszana była jej koleżanka 21-letnia Ewelina W.

25 tys. złotych zostało w banku, a zatrzymane kobiety trafiły do policyjnego aresztu. Odpowiedzą teraz za usiłowanie wyłudzenia kredytu. Funkcjonariusze sprawdzają, czy nie ubiegały się w innych bankach o podobne kredyty. Czyn, którego się dopuściły, zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

dt, ew

 

 

Powrót na górę strony