Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy i alkohol bez akcyzy

Data publikacji 30.06.2010

Policjanci nieetatowej grupy prewencyjnej „Stadion” wspólnie z funkcjonariuszami izby celnej w ramach działań kontrolnych na terenie bazaru wokół dawnego Stadionu X-lecia zatrzymali 35-letnią obywatelkę Ukrainy i 29-letniego Gruzina. Obie osoby handlowały towarami bez polskich znaków akcyzy. W sumie zabezpieczono ponad 1400 paczek papierosów i 11 litrów spirytusu.

Od samego rana policjanci i celnicy prowadzili obserwacje na terenie bazaru przy Stadionie X-lecia.

Najpierw zauważyli kobietę, która miała czarna torbę, z niej wyjmowała kolejne paczki papierosów i oferowała do sprzedaży przechodzącym ludziom. Funkcjonariusze skontrolowali zawartość torby. Znaleźli 370 paczek papierosów i 11 litrów spirytusu. Właścicielka nielegalnego towaru została zatrzymana.

Na tym jednak działania się nie zakończyły. Chwilę później policjanci i celnicy dostrzegli mężczyznę, który robił dokładnie to samo, co obywatelka Ukrainy. W jego siatkach stróże prawa zabezpieczyli 793 paczki papierosów bez banderoli. 29-letni obywatela Gruzji został zatrzymany.

Na zakończenie porannej akcji funkcjonariusze znaleźli jeszcze porzucone torby, w których było 235 paczek papierosów nieopatrzonych polska akcyzą.


W sumie stróże prawa zabezpieczyli około 1400 paczek papierosów i 11 litrów spirytusu. Zatrzymani odpowiedzą za swoje czyny.

dt, jw
 

 

Powrót na górę strony