Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ptaki trafiły do ZOO

Data publikacji 30.06.2010

Szczygły, gile, makolągwy, zięby, dzwońce i inne ptaki objęte ścisłą ochroną zostały znalezione i zabrane od bezprawnie przetrzymującego ptaki mieszkańca Raszyna. 67 różnych gatunków ptaków trafiło do Ptasiego Azylu w warszawskim ZOO. Mężczyźnie grozi kara do roku pozbawienia wolności.

We wtorek do komisariatu Policji w Raszynie zgłosiła się kobieta pracująca w Stołecznym Towarzystwie Ochrony Ptaków. Powiadomiła, że na terenie jednej z posesji w dramatycznych warunkach są przetrzymywane ptaki, pozostające pod ścisłą ochroną. Kiedy policjanci wspólnie z ornitologiem zajrzeli do pomieszczenia gospodarczego, znaleźli tam 67 sztuk różnych gatunków ptaków. Szczygły, gile, makolągwy, zięby, dzwońce, czyże, kulczyki były w bardzo złej kondycji, nie nadawały się do wypuszczenia na wolność. 46-letni Andrzej M. przetrzymywał je w klatkach o wymiarach 1,5 na 1,5 metra, w pomieszczeniu bez dostępu światła.

Ptaki zostały wyłapane i przetransportowane do Ptasiego Azylu w warszawskim ZOO. Policjanci sprawdzą, w jaki sposób mężczyzna pozyskiwał ptaki i co z nimi robił. Grozi mu nawiązka do 10 tysięcy złotych i pozbawienie wolności do roku.

ea/dn

Powrót na górę strony