Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradł, zaatakował nożem, po chwili był już w rękach policjantów

Data publikacji 30.06.2010

Poprosił o papierosa. Po chwili skradł portfel, dokumenty i kurtkę. Do tego wyjął nóż i wymachiwał nim w stronę pokrzywdzonego. Potem uciekł. Dosłownie po chwili, policjanci w trakcie pościgu, zatrzymali 31-latka. Mężczyzna posiadał przy sobie schowany łup i nóż. 31-letni obywatel Rosji usłyszał już zarzut prokuratorski kradzieży rozbójniczej. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci otrzymali komunikat, że przy ulicy Wileńskiej i Konopackiej, jakiś mężczyzna wyrwał portfel, dokumenty, kurtkę oraz groził nożem innemu mężczyźnie. Mundurowi natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Kiedy przyjechali ustalili, że sprawca po kradzieży z użyciem noża, szybko zbiegł. Funkcjonariusze ruszyli w pościg. W pewnym momencie zauważyli schowanego w zaroślach mężczyznę. Ten na widok umundurowanych policjantów wybiegł i dalej próbował ucieczki. Policjanci dosłownie po kilku sekundach schwytali uciekiniera.

W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna posiadał w kieszeni w spodni skradzione dokumenty i portfel. Na sobie miał kurtkę pokrzywdzonego oraz za paskiem nóż, którym wcześniej wymachiwał w stronę pokrzywdzonego.

Sprawcą okazał się 31-letni obywatel Rosji. Mężczyzna został zatrzymany. Dochodzeniowcy po zebraniu kompletu materiałów, przekazali sprawcę do prokuratury. 31-latek usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Teraz sąd zdecyduje o jego dalszym losie. Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

dt, ms

 

Powrót na górę strony