Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uniemożliwił jazdę pijanemu kierowcy

Data publikacji 30.06.2010

Zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości usłyszał wczoraj 38-letni Janusz K. Jego brawurową jazdę zauważył inny kierowca, który błyskawicznie zareagował. Pojechał za nieodpowiedzialnym mężczyzną, wezwał na miejsce Policję i uniemożliwił kontynuowanie podróży, zabierając kluczyki. Sprawcy przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Przed 16:00 kierowca, który jechał ulicą Filtrową zauważył samochód wjeżdżający z nadmierną prędkością na skrzyżowanie. Styl prowadzenia pojazdu go zaniepokoił, więc zawiadomił o swoich spostrzeżeniach oficera dyżurnego i ruszył za autem. Mężczyzna siedzący za kierownicą forda kontynuował brawurową jazdę. Kiedy zaparkował samochód przy ulicy Towarowej i wysiadł z niego, nieświadomie upuścił kluczyki. Jadący za nim kierowca natychmiast zareagował, podniósł je i przekazał policyjnej załodze. Podczas legitymowania funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet przyszłych kar 7,5 tysiąca złotych, które 38-letni Janusz K. miał przy sobie.

Mężczyzna noc spędził w ośrodku dla osób nietrzeźwych, we krwi miał prawie 2 promile. Usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. O wysokości kary zdecyduje sąd.

dt, eg

 

Powrót na górę strony