Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradła pod osłoną…gazet

Data publikacji 29.06.2010

Zatrzymana wczoraj przez policjantów z Legionowa 32-letnia Blanka B. nie potrafiła w racjonalny sposób wytłumaczyć funkcjonariuszom, po co ukradła tyle książek. Do przestępstwa doszło w przeciągu kilku dni w jednym z miejscowych sklepów. Wartość odzyskanego przez policjantów mienia przekroczyła 1000 złotych.

Kobieta w ostatnim tygodniu była kilkakrotnie klientką jednego ze sklepów sprzedających między innymi prasę i książki. Za każdym razem wychodziła z niego z zakupioną gazetą. Szybko wyszło  na jaw, że taki zakup miał tylko uśpić czujność obsługi sklepu i odwrócić od niej uwagę i ewentualne podejrzenia.

32-latka z małym dzieckiem pod przykryciem kolorowych czasopism wsuwała do torby kolejne ksiązki. Od minionego wtorku do wczoraj uzbierało się ich w sumie 10 sztuk o łącznej wartości ponad 1000 złotych. Przebieg tego zdarzenia jak i wizerunek sprawcy zarejestrowały przemysłowe kamery, o czym Blanka B. z pewnością nie wiedziała.

Kiedy kobieta przyszła wczoraj na kolejne „zakupy” została rozpoznana i złapana na gorącym uczynku przez obsługę sklepu. W torbie miała cztery książki ,a w ręku tradycyjnie zakupioną gazetę. Podczas przeszukania mieszkania 32-latki policjanci znaleźli i zabezpieczyli kolejne sześć książek. Wszystkie wróciły na sklepowe półki.

Blance B. za popełnione przestępstwo zgodnie z Kodeksem Karnym grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/rsz

Powrót na górę strony