Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za pobicie policjanta

Data publikacji 27.06.2010

W 2000 roku Władysław M. pobił interweniującego policjanta. Miał odpowiadać przed sądem, jednak nie stawiał się na wezwania i zaczął się ukrywać. Został zatrzymany przez policjantów wydziału kryminalnego KSP. Teraz odbędzie karę dwóch lat pozbawienia wolności.

Początek sprawy sięga 2000 roku. Wtedy to jeden z mokotowskich policjantów podjął interwencję zatrzymania mężczyzny na ulicy Batorego. Obecny na miejscu zdarzenia Władysław M. starał się uniemożliwić funkcjonariuszowi zatrzymanie swojego kolegi. W pewnym momencie zaskoczył policjanta i zaczął okładać go pięściami po głowie. Chwilę po tym zdarzeniu Władysław M. został zatrzymany a jego sprawę skierowano do sądu.

W trakcie toczącego się procesu mężczyzna został zwolniony i miał odpowiadać z wolnej stopy. W 2005 roku zapadł wyrok, zgodnie z którym został skazany na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat. Od tego czasu wszelki ślad po Władysławie M. zaginął. Mężczyzna nie stawiał się na orzeczone wyrokiem dozory policyjne. Sąd zadecydował aby wystawić za nim list gończy.

Kilka miesięcy temu sprawa trafiła do policjantów Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego KSP. Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do działania.
Ustalili, że poszukiwany przez nich mężczyzna najprawdopodobniej ukrywa się na terenie Warszawy, gdzie może przebywać w mieszkaniu dziewczyny, z którą zaczął się spotykać. Wiedzieli również, że posiada znaczną wiedzę i doświadczenie w sztukach walk, dlatego przy zatrzymaniu poprosili o pomoc kolegów z Wydziału Realizacyjnego KSP.

Gdy policjanci byli już pewni, że mężczyzna którego obserwują od pewnego czasu to poszukiwany prze nich 28-letni Władysław M. przystąpili do działania.
Mężczyzna został zatrzymany w momencie kiedy opuszczał lokal swojej dziewczyny. Nie krył zaskoczenia obecnością policjantów.

Teraz trafi do zakładu karnego gdzie odbędzie karę dwóch lat pozbawienia wolności za przestępstwo którego się dopuścił.
rm

 

 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.3 MB)

Powrót na górę strony