Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Maltretował ciężarną żonę

Data publikacji 25.06.2010

Policjanci z Legionowa zatrzymali 33-letniego Sławomira K. Mężczyzna od 6 lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Kobieta postanowiła przerwać milczenie i o wszystkim, co ją spotkało opowiedziała miejscowym stróżom prawa. Sąd rejonowy w Legionowie podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące.

Zatrzymanie przez policjantów 33-letniego Sławomira K. i osadzenie go na 3 miesiące tymczasowego aresztu do czasu rozprawy to kolejny dowód na to, że warto przerwać milczenie. W każdym przypadku, kiedy jest się ofiarą przemocy domowej trzeba zwrócić się o pomoc do policjantów.

O skuteczności organów ścigania - w tych trudnych sprawach - przekonała się kobieta, która od 6 lat była ofiarą przemocy w rodzinie. Krzywd, których mieszkanka Legionowa doznała w tym czasie od własnego męża nie sposób zliczyć. 33-latek przez wiele lat znęcał się fizycznie i psychicznie na kobietą ubliżając jej, grożąc pozbawieniem życia i wyganiając ją z domu. Posunął się nawet do pobicia, kiedy ta była w ciąży. Kobieta nie radząc sobie z sytuacją uciekła z domu i schroniła się u znajomych. Mąż znalazł ją i kolejny raz zagroził, że ją zabije, jeśli do niego nie wróci. Groźby utraty życia usłyszała także osoba, która dała kobiecie „dach nad głową”.

Po zgłoszeniu sprawy na policję, funkcjonariusze natychmiast zatrzymali sprawcę i umieścili go w policyjnym areszcie. Sąd podjął w środę decyzję o tymczasowym aresztowaniu Sławomira K. na 3 miesiące. W sumie za popełnione przestępstwa 33-latek może spędzić za kratkami 5 lat.

rsz, mm

Powrót na górę strony