Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

7 zatrzymanych za nielegalny handel

Data publikacji 24.06.2010

7 osób zatrzymanych, wśród nich Polak, Pakistańczyk, Ormianin, Gruzin i 3 obywatele Nigerii, do tego kilkanaście pirackich płyt DVD, kilkadziesiąt sztuk odzieży z zastrzeżonymi znakami towarowymi oraz kilkanaście kartonów papierosów bez polskich znaków akcyzy, oto wynik działań które przeprowadzili na terenie bazaru wokół dawnego Stadionu X-lecia policjanci ze stołecznych wydziałów do walki z przestępczością gospodarczą i wywiadowczo-patrolowego.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy stołecznej wspólnie z funkcjonariuszami stołecznego wywiadu na terenie parkingów, bazaru i dworca usytuowanych wokół dawnego Stadionu X-lecia przeprowadzili działania wymierzone w handel nielegalnymi towarami.

Efekcie tej akcji zatrzymanych zostało 7 osób, które trudniły się sprzedażą pirackich płyt, podrobionej odzieży oraz papierosów bez polskiej akcyzy.

3 obywatele Nigerii oferowali ubrania opatrzone znakami znanych renomowanych firm światowych, Gruzin i Ormianin handlowali papierosami, które nie miały polskich banderoli, Obywatel Pakistanu i Polak z kolei w swojej ofercie handlowej mieli płyty DVD z filmami i muzyką.

Cała siódemka trafiła do komendy przy ulicy Grenadierów. Tam do czynności procesowych z zatrzymanymi włączyli się policjanci z południowopraskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Teraz wszyscy handlarze odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

dt, jw
 

 

Powrót na górę strony