Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzył w betonowy mur mając 2,5 promila

Data publikacji 23.06.2010

39-latek jechał golfem i uderzył w betonowy mur. Policjanci słysząc komunikat o kolizji drogowej, natychmiast udali się na miejsce. Po zbadaniu stanu trzeźwości Jacka Z., okazało sie, że mężczyzna miał prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po nocy spędzonej w areszcie, Jacek Z. usłyszał zarzut kierowania pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. Został również ukarany mandatem karnym za spowodowanie kolizji drogowej.

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że kierowca golfa uderzył w betonowy mur przy ulicy Modlińskiej. Natychmiast pojechali na miejsce kolizji. Kiedy przybliżali się do miejsca zdarzenia drogowego, zauważyli wychodzącego z pojazdu kierowcę. Od razu przypuszczali, że może być pod wpływem alkoholu. Nie pomylili się. Po przebadaniu alkomatem, okazało się, że Jacek Z. miał prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mundurowi zatrzymali 39-latka. Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi. Dochodzeniowcy przedstawili mu już zarzut kierowania pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. Jacek Z. poddał się dobrowolnie karze roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, usłyszał zakaz prowadzenia pojazdów oraz ma uregulować świadczenie pieniężne na wyznaczony cel społeczny. Ponadto 39-latek został ukarany mandatem za spowodowanie kolizji.

ea/ms

Powrót na górę strony