Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Piwo, wino, nalewki, wódka...

Data publikacji 21.06.2010

Ponad 100 litrów piwa, a do tego kilkadziesiąt butelek różnorodnych alkoholi: win, nalewek, likierów i wódki zabezpieczyli policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. W ręce funkcjonariuszy wpadli dwaj obywatele Bułgarii, którzy w swej ofercie handlowej mieli całą gamę rodzimych trunków, nie posiadali jednak zezwolenia na sprzedaż wyrobów alkoholowych. Obaj usłyszeli już zarzuty, od obu zabezpieczono gotówkę na poczet ewentualnych przyszłych kar.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej prowadzili czynności na terenie bazaru wokół dawnego Stadionu X-lecia.

W trakcie krótkiej obserwacji zwrócili uwagę na dwóch mężczyzn, którzy z samochodów sprzedają przechodniom piwo. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję. Bardzo szybko okazało się, że żaden z obywateli Bułgarii nie posiada zezwolenia na sprzedaż wyrobów alkoholowych i obaj robią to absolutnie nielegalnie.

Policjanci zabezpieczyli ponad 100 litrowych butelek piwa kilku marek, a do tego ponad 70 butelek wysokoprocentowych alkoholi, pośród których znalazły się różne gatunki wódek, win, winiaków, nalewek.

Obywatele Bułgarii usłyszeli już zarzuty. Od obydwu zatrzymanych mundurowi zabezpieczyli gotówkę na poczet przyszłych ewentualnych kar.

ea/jw

Powrót na górę strony