Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

14-latek jechał pijany

Data publikacji 18.06.2010

Wczoraj policjanci z piaseczyńskiej drogówki policjanci zatrzymali 14-letniego ucznia gimnazjum, który mając 0,6 promila alkoholu w organizmie kierował motorowerem. Jego kolega, który był pasażerem miał 0,7 promila. 14-latek kilka miesięcy temu uzyskał kartę rowerową i motorowerową. Teraz tą sprawą zajmą się policjanci z zespołu do spraw nieletnich, którzy skierują materiały do sądu rodzinnego.

Wczoraj do dyżurnego piaseczyńskiej wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ulicy Akacjowej. Zgłaszający powiadomił o tym, że w rejonie skrzyżowania przewrócił się motorower, którym jechali dwaj młodzi chłopcy. Na miejsce udali się policjanci z drogówki. Według relacji świadków samochód osobowy, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu motorowerowi. W wyniku tego motorower się wywrócił. Nastolatkowie jadący jrowerem doznali lekkich obrażeń ciała.

W trakcie wykonywania czynności na miejscu zdarzenia, policjanci zaczęli podejrzewać, że chłopcy są nietrzeźwi. 14-latek miał miał 0,6 promila alkoholu, a jego kolega, pasażer miał 0,7 promila. Policjanci po wykonaniu czynności, nieletnich przekazali pod opiekę rodzicom. Teraz tą sprawą zajmą się policjanci z zespołu do spraw nieletnich, którzy skierują materiały do sądu rodzinnego.

 

ak, hkk

 

Powrót na górę strony