Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla 81-letniego podpalacza

Data publikacji 18.06.2010

Środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztowania zastosował sąd okręgowy w Warszawie wobec 81-letniego Mariana I. Mężczyzna już trzykrotnie w przeszłości był zatrzymywany przez funkcjonariuszy z komisariatu w Kobyłce w związku z podejrzeniem podpalenia domu, w którym mieszkał wraz z rodziną. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze komisariatu z Kobyłki dobrze znają 81-letniego Mariana I. Starszy pan już trzykrotnie był przez nich zatrzymywany w związku z podejrzeniami o celowe podpalenie domu, w którym mieszkał wraz ze swoją rodziną. Wielokrotnie groził również najbliższym, że będzie cały czas podpalał dom. Podczas prób podpaleń w znacznym stopniu ucierpiało mienie na terenie posesji. Rodzina przez cały czas obawiała się o swoje zdrowie i życie.

Niedawno informowaliśmy również o tym, że mężczyzna na terenie swojej posesji zabił psa. Podczas przesłuchania przez policjantów oświadczył, że pies był jego, a zabił go „ gdyż ten nie chciał stać i źle wyglądał”. To zdarzenie, jak i kolejne groźby podpaleń zmusiły rodzinę do złożenia wniosku o ściganie 81-latka. Prokuratura rejonowa również złożyła w sądzie okręgowym w Warszawie wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Warszawski sąd przychylił się do wniosku i wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu wobec Mariana I.

Dziś rano mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące.

 

ak, ts

 

Powrót na górę strony