Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze w rękach policjantów

Data publikacji 18.06.2010

Dariusz C. oraz Piotr G. włamali się do samochodu na oczach wielu świadków. Mężczyźni zostali zatrzymani przez mokotowskich policjantów, zwalczających przestępczość przeciwko mieniu. Zarówno 33-latek jak i jego 26-letni wspólnik usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Do włamania doszło 10 czerwca w rejonie sklepu przy ulicy Olesińskiej. Sprawcy wybili szybę w renault i ukradli ze środka laptopa oraz damską torebkę. Zarówno właścicielka samochodu, jak i osoby będące w pobliżu próbowały zapobiec kradzieży, ale złodzieje uciekli z łupem.

O zdarzeniu zostali powiadomieni mokotowscy policjanci. Jeszcze tego samego dnia, dzięki podjętym działaniom, zatrzymali jednego ze sprawców. Dariusz C. usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i został tymczasowo aresztowany przez sąd. Funkcjonariusze zwalczający przestępczość przeciwko mieniu ustalili również jego wspólnika, a jego zatrzymanie było tylko kwestią czasu. Piotr G. wpadł w ich ręce kilka dni po zdarzeniu. Mężczyzna również usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, a wczoraj na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany przez sąd.

Dariusz C. oraz Piotr G. mają na swoim koncie liczne przestępstwa przeciwko mieniu, w tym włamania do samochodów. Teraz mężczyźni mogą trafić za kratki nawet na 10 lat.

ea/mb

Powrót na górę strony